Tegyen ma a holnapért!

    Tapasztalatom szerint kétféle pénzzel való bánásmód van:

    • Előbb költök, ha marad valami megtakarítom
    • Előbb megtakarítok és, ami megmarad, azt elköltöm

    Történet az 1. szemlélethez:
    Zoltán (41) és Ildikó (39)

    Fogtechnikus házaspárként dolgoznak egy budapesti laboratóriumban és két gyermeket nevelnek. A két keresős háztartás, és az átlagnál magasabb jövedelem, ellenére a hó végére nagyon ki van centizve a pénztárca tartalma. Mindkettőjüknek van autójuk és annak ellenére, hogy tömegközlekedéssel is jól megközelíthető helyen laknak, és a munkahelyük is 25 percre van villamossal, minden nap autóval közlekednek. Zoltán elmondása szerint olykor a hitelkártyához is nyúlni kell, mert érkezett egy újabb befizetnivaló. Vásárlásokat nem szokták megtervezni, hiszen mindig akkor és azt veszik meg, amire szükségük van. A nyaralásukat is az utolsó pillanatban foglalják le, igaz csak a környező országba szoktak menni, de egyszer majd el akarnak jutni Spanyolországba és az igazi nagy álom számukra az afrikai szafari lenne. Biztosításaik is vannak, de csak ami nagyon muszáj: kötelező, lakásbiztosítás és a bankkártyák mellé van balesetbiztosításuk. Azóta, hogy tavaly egy tüdőgyulladás miatt két hónapig nem tudott családfenntartóként dolgozni, és nagyon felborult a családi kassza, gondolkozik egy egészségbiztosításon. Már az is felmerült, hogy jó lenne egy megtakarításos biztosítás is, de soha nincs idejük ezzel foglalkozni.

    Történet az 2. szemlélethez:

    Sándor (43) és Szilvia (40)

    Sándor építész mernők, míg Szilvia pedagógus és 3 gyermekükkel nagycsaládosok, Budapesten élnek. Két éve sikerült saját lakást vásárolniuk, ráadásul a tervezett vételár alatt, korábban egy külvárosi kerületben béreltek egy lakást. Egy kombi típusú autót tartanak fent, melyben elfér az egész család és nagybevásárlásokra is használhatják, hiszen 3 hetente előre megírt lista alapján, kedvezőbb árfekvésben, nagyobb tételben beszerzik a szükséges termékeket. Arra jöttek rá, hogy ha külön kasszát vezetnek a különböző kiadásokra (rezsi, élelmiszer, egészségügyi kiadások, lakással kapcsolatos kiadások, nyaralás, gyerekek továbbtanulására, nyugdíjmegtakarítás, biztosítás, váratlan helyzetekre), akkor nincsenek meglepetések, és jut is, marad is. Minden hétvégén a szabadban vannak és évente, főleg a hosszú hétvégeken, Magyarország különböző területeit fedezik fel és legalább egyszer külföldön nyaralnak. Elmondásuk szerint nagyon egyszerű a pénzügyi tervük. Megjön a számlájukra a fizetésük és onnan csoportos beszedés formájában a hó közepére minden kötelességüket teljesítik (rezsi, biztosítások, lakástakarék) és ami marad, abból élik az életüket.

    Önnek melyik történet szereplője lenne inkább? A fenti két példán túl számtalan másikat láttam és minden esetben csakis kizárólag a 2. szemlélet hozott eredményt, stabil pénzügyi alapokat.

    Partnereink
    • Generali
    • Fundamenta Lakáskassza
    • EUB
    • Generali Alapkezelő
    • MDRT