Érdekel a jövőd? Profi életpálya elemző. Pénzügyi tervezés
Egy átlagos családban is nélkülözhetetlenné vált a pénzügyi tervezés. Most elsősorban nem arra gondolok, hogy minden naptári évben egy mély elemzés alapján határozzuk meg a napi működésünket, azonban napjainkban a malacpersely önmagában nem nyújt kellő stabil hátteret. Legyünk akár fiatalok, akár idősek ki ne vágyna szebb és jobb dolgokra. Mindezt erősíti az a tény is, hogy a gyártók nem a hosszú élettartamra fókuszálnak, hanem a fogyasztást serkentve, a fejlesztésekre, ezzel ösztönözve a gyakoribb cserét. Kimutatható, hogy akik gondoltak a holnapra is, sokkal kiegyensúlyozottabbak és tovább élvezhetik a boldog életet. Legtöbbször az a tévhit rettenti el az embereket a tervezéstől, hogy azt gondolják, a pénzügy számokról szól, ezért félnek tőle. Azonban a pénzügy alapelvekről szól, nem a számokról. A pénzügyi tervezés nem csak a pénz elköltésének megtervezését jelenti, hanem azt is, hogy mennyi lesz a bevételed, hogyan és mikor keresed meg.
Az alábbi kérdésekre kaphatsz választ:
- Milyen bevétellel számolhatsz az életed során?
- Mennyibe kerül a szükségleteid fedezete?
- Mikor kell elkezdeni a megtakarítást?
- A vagyon gyarapításával párhuzamosan milyen kockázatok leselkednek?
- Mi az 50/20/30-as szabály?
Mennyi pénz kell a nyugdíjhoz? – A leggyakoribb kérdés
„Mennyi pénz kell a nyugdíjhoz?” – napjaink leggyakoribb kérdése, amit egyfelől jó hallani, hiszen ez egy tudatosabb pénzügyi kultúra irányába mutató, előre tekintő kérdés. Másrészt aggodalomra ad okot, hiszen a legtöbben nem vagyunk tisztában sem a lehetőségeinkkel, sem azzal, mit veszítünk, ha nem gondoskodunk időben a nyugdíjas éveinkben szükséges pénzről.
Egy pénzügyi tanácsadó az igényeink, életszínvonalunk és a lehetőségeink ismeretében sokszor meglepően egyszerű, ugyanakkor hatékony tervet állíthat össze amivel biztosíthatjuk, hogy nyugdíjas éveinkben sem kell lemondanunk arról az életvitelről, amiért korábban dolgoztunk.
Segítünk megrajzolni a saját tervedet. Kapcsolataink.